Ödüllerimiz

2017

Akenerji, Boands & Loans'dan ödülle döndü

Enerji sektöründe 27 yılı aşkın deneyimi ile enerji üretim ve ticaretinde Türkiye’nin en köklü şirketleri arasında yer alan Akenerji, finans dünyasının Oscarları olarak adlandırılan Bond & Loans Ödülleri’nde “Yılın En İyi Yapılandırılmış Finansman Anlaşması” kategorisinde finale kalarak, ödül aldı.

2016

Akenerji "1292 MW" Sergisi ile Altın Voltaj Ödülü Aldı

6. Türkiye Enerji Zirvesi’nce düzenlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri yarışmasında, Akenerji’nin “1292 MW” sergisi “Altın Voltaj” ödülü aldı. Adını Akenerji’nin kurulu gücünden alan sergide, resim, heykel ve fotoğraf gibi farklı disiplinlerden genç, usta ve orta kuşaktan 25 sanatçı desteklendi. Bedri Baykam ve Devrim Erbil gibi ustaların yanı sıra, Keremcem, Seda Güven, Meltem Cumbul, Güven Kıraç, Sarp Levendoğlu ve Mehmet Turgut gibi ünlü isimlerin de eserleriyle destek verdiği projeden elde edilen gelir, TEV işbirliği ile öğrenci bursları yoluyla eğitime aktarıldı.

2015

Akenerji, marka ve itibar değerini en çok artıran enerji şirketi oldu

25 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye’nin ilk elektrik üretim şirketleri arasında yer alan Akenerji, bu yıl ikincisi düzenlenen “The ONE Awards” Bütünleşik Pazarlama Ödüllerinde, büyük ödülü kazandı. Pazarlama süreçlerini ilk kez bütünleşik pazarlama disiplini üzerinden değerlendiren endekste, 2015 yılında yaptığı çalışmalarla Akenerji “enerji” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Erzin Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali’ne İnovasyon Ödülü

WSP – Parsons Brinckerhoff’un mükemmelliği kutladığı 2015 ödüllerinde, bu yıl inşaat, enerji, altyapı, ulaştırma, eğitim, çevre ve lojistik gibi alanlarda dünya çapındaki dev yatırım projeleri yarışmıştır. 904 MW kurulu güce sahip Erzin DGKÇS, aralarında Heathrow Havalimanı 2B terminalinin de yer aldığı 4 özel projeden biri seçilmiştir. Santral, tüm ödül kategorilerinde, Türkiye’den seçilen tek proje olmanın yanı sıra, başarısını “İnovasyon” dalında ödüle layık görülerek perçinlemiştir.

2012 
Aralık 2013’te sonuçları açıklanan Ege Bölgesi Sanayi Odası Çevre Ödülleri kapsamında, Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. Kemalpaşa Doğal Gaz Santrali, 2012 yılı Çevre Ödülleri Çevre Ödülü (Altın Ödül) kategorisinde ikincilik, Çevre Alanında Kurumsal Sosyal Sorumluluk (Bronz Ödül) kategorisinde ise üçüncülük ödülüne layık bulunmuştur.
 
2011 
Bozüyük Doğal Gaz Santrali, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Bilecik İli’nde “En Temiz Sanayi Tesisi” seçilerek “Çevre Beratı” almaya hak kazanmıştır.
2008 

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre değerlerinin korunmasında gösterilen hassasiyet ve çevre dostu gayretlerinden dolayı Çerkezköy Elektrik Üretim Santrali’ne Tekirdağ Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından Teşekkür Belgesi verildi.